Ana içeriğe atla

Meslek Yüksekokulumuzda görevli akademisyenlerle video konferans yöntemiyle görüşen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık sürecin en verimli şekilde geride bırakılacağını ifade ederek, öğrencilerle iletişim halinde olmanın önemine vurgu yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, üniversite birimleri ile video konferans yöntemiyle bir araya gelerek süreci değerlendiriyor. Eğitimler koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan olarak gerçekleştiriliyor. Bu süreçte akademisyenlerimiz video yöntemiyle ders anlatıyor. Yine ders notlarını öğrencilerle paylaşarak öğretim sürecinin işlemesini sağlıyorlar. Rektörümüz Mehmet  Sarıbıyık son olarak  Meslek Yüksekokulumuzda görevli akademisyenlerle bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi.  Meslek Yüksekokulumuzun birçok konuda öncü ve örnek çalışmaları olduğunu hatırlatan Mehmet Sarıbıyık, yeni süreçte de güzel çalışmalar yapılacağına inandığını belirtti.

KARARLAR HIZLA UYGULANIYOR
Öğrencilerin mağdur olmaması için sürecin başından itibaren gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirten Rektörümüz Mehmet Sarıbıyık, “Aldığımız kararları hızlı bir şekilde uygulamaya geçiriyor ve öğrencilerimizle de paylaşıyoruz. Ders videolarımız ve notlarımız sisteme yükleniyor. Bahar Yarıyılı akademik takvimimizi güncelledik. Öğrencilerimizin performanslarının değerlendirilmesine yönelik kriterleri ortaya koyduk. Staj yapan ve uygulamalı dersi bulunan öğrencilerimizin izleyecekleri yol haritasını belirledik. Alışık olmadığımız bu süreci en verimli şekilde geride bırakmak ve öğrencilerimizin yetkinliklerini örgün öğretimdeymiş gibi geliştirmek için bizlere önemli görevler düşüyor. Öğrencilerimizle sürekli iletişim halinde olmamız lazım. Yaptığımız bu toplantılarla eksiklerimizi görüyor ve sıkıntılarımızı anında gideriyoruz. Sizlerden gelen öneriler de sürecin daha verimli yürümesine katkı sağlıyor” diye konuştu.  Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş ise; yoğun bir çalışma temposu içindeyiz,  görülen olası eksiklikleri en kısa zamanda tamamlamaya çalışacağız dedi. 

Galeri