Ana içeriğe atla

Program Amacı

 

İletişimsizliğin mümkün olmadığı ve gelişen teknolojilerle iletişime, bilgi ve haber paylaşımına olan ihtiyacın arttığı gerçeğiyle toplumun basın ve yayıncılık alanına olan ihtiyacının karşılanması çok daha önemli hale gelmiştir. Basım ve Yayın Teknolojileri Programı da bu alandaki talepleri karşılayacak mesleki bilgi, etik ve tecrübeye sahip nitelikli bireylerin yetiştirilmesini ve basın ve yayıncılık sektöründe istihdam edilmesini amaçlamaktadır.

Mezuniyet Çalışma Alanları

Öğrencilerimizin 2 yıllık eğitimleri, sektör temsilcileriyle yapılan görüşmelerle şekillenen dersler ve içerikleriyle birlikte gerçekleştirilmekte, tecrübeli öğretim elemanlarının himayelerinde sürdürülmektedir. 

Üniversitemizin etkin bir şekilde uyguladığı bir dönem tam zamanlı iş yeri eğitimi ve yaz stajı ile de bilgilerini ve becerilerini geliştirme fırsatı bularak mezun olabilmektedirler. Öğrencilerimizin birçoğu bu uygulama sayesinde işyeri eğitimi gördükleri işyerlerinde işe başlayabilmektedir. 

Ulusal ve yerel gazete, televizyon, internet yayıncılığı, haber ajansları, radyo, dergi, fotoğrafçılık, grafik tasarım ajansları, kamu ve özel sektörde basın birimlerinde ve sosyal ağlarda istihdam edilebilmektedirler. Sektörün ihtiyaçlarına göre nitelikli bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlanan öğrencilerimiz başta Sakarya Basını olmak üzere başka şehirlerde de istihdam edilmektedirler. 

Dikey Geçiş Yapılacak Lisans Programları

Fotoğraf ve Video
İletişim Tasarımı ve Yönetimi
Basım Teknolojileri
Gazetecilik
Görsel İletişim
Görsel İletişim Tasarımı
Görsel Sanatlar
Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
Grafik
Grafik Tasarım
Grafik Tasarımı
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
İletişim
İletişim Bilimleri
İletişim Sanatları
İletişim Tasarımı
İletişim ve Tasarım
İletişim Tasarımı ve Medya
Medya ve Görsel Sanatlar
Medya ve İletişim
Reklam Tasarımı ve İletişimi
Reklamcılık
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Yeni Medya ve Gazetecilik
Yeni Medya ve İletişim
Yeni Medya
Fotoğraf

Basın ve Yayın

 

Görevli Öğretim Elemanları

Öğr.Gör.Zülfikar ÖZÇELİK (Bölüm Başkanı)

Öğr.Gör.Nalan Üstüntaş