Ana Sayfa
Duyurular
Okulumuzu Yeni Kazanan Öğrenciler İçin Kayıt Duyurusu

Okulumuzu Yeni Kazanan Öğrenciler İçin Kayıt Duyurusu

Üniversitemizi tercih ederek YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri

(KAYIT TAKVİMİ)

ELEKTRONİK KAYIT

İsteyen öğrenciler 16–21 Ağustos 2019 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresinden elektronik kayıt yaptırabilirler. Elektronik Kayıt kesin kayıttır.

Elektronik kayıt yapan öğrencilerin herhangi bir belge teslim etmesine gerek yoktur.

ÜNİVERSİTE E-KAYIT BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI

Üniversite e-Kayıt www.turkiye.gov.tr adresinden E-Devlet Şifresi veya Elektronik İmza veya Mobil İmza ile giriş yapılacak “e-Hizmetler” bağlantısı tıklanacak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı altında “Üniversite e-Kayıt” bağlantısı tıklanacak Bilgi güncelleme işlemi yapılacak Üniversite isimleri olan liste açıldığında “Devam Et” butonu tıklanacak Ekrana gelen yerleştirme bilgileri ve Üniversite duyurusu incelenip “Onaylıyorum” kısmına “Evet” yazılacak Cep telefonuna gelen kod “Doğrulama Kodunuz” alanına yazılacak ve Devam Et butonuna basılacak “Dosyayı indir” bağlantısı ile bilgisayara kayıt edilecek ve çıktısı alınacak.Hizmete tekrar giriş yapılarak kaydın kontrol edilecek .

 

e-Devletten kayıt olan öğrencilerimiz daha sonra yine e-Devletten öğrenci belgesi alabilirler. e-Devletten kayıt olan öğrencilerimizin Üniversitemize gelerek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Eğitim-Öğretim yılı başlangıcından itibaren ilgili öğrenci işleri birimine giderek Öğrenci Kartını ve Öğrenci Belgesini alabilir. 16-17-18 Eylül 2019 tarihlerinde derse yazılma yapılacaktır.

 

NOT : Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adaylar;

a) Bu durumda olan öğrenciler ortaöğretim kurumundan mezun olmadıklarından e-devlet üzerinden kayıt yaptıramazlar.

b) Bu adaylar Orta Öğretim Kurumlarından alacakları durumlarını gösterir belge ile 19–23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Üniversitemize müracaat ederek geçici kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

c) Geçici kayıtları yapılan adaylar mezun olduklarına ilişkin belgelerini en geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar Üniversitemize teslim etmeleri gerekmektedir. 31 Aralık 2019 tarihine kadar belgelerini teslim etmeyen adayların geçici kayıtları silinecek ve öğrencilikleri sonlandırılacaktır.

 

YÜZYÜZE KAYIT

Elektronik kayıt yaptıramayan veya elektronik kayıt yaptırmak istemeyen aday öğrenciler; kayıt için gerekli belgeleri tamamlayarak 19–23 Ağustos 2019 tarihleri arasında ekte belirtilen kayıt adreslerine teslim ederek kayıtlarını yapabilirler.  

Belirtilen süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Elektronik Kayıt Yaptırmayanlar*

Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2019-2020)

1- Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın fotokopisi ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,

 2- YKS Yerleşti Belgesinin internet çıktısı

3- Fotoğraflı Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4- 6 adet 4.5x6 ebadında çekilmiş vesikalık fotoğraf

5- 1991 ve daha önce doğumlu erkek adayları için Askerlik Şubelerinden alacakları Askerlik Durum Belgesi. (1111 sayılı Askerlik Kanunu gereği 28 yaşından büyük yükümlüler askerlik şubesi başkanlıklarından alacakları askerlik durum belgesine göre kayıtları yapılır. Bu durumdakilerin askerliklerinin ertelenmesi mümkün olmadığından, kayıtlarının yapılmasını müteakip öğrenimlerine askerlik hizmetini tamamladıktan sonra devam edebilirler). Askerlik hizmetini yerine getiren adayların terhis belgelerini getirmeleri yeterlidir.

 

 

SABİS’E GİRİŞ

Öğrenci Numaranızı Öğrenmek İçin  https://ogrisl.subu.edu.tr/tr/icerik/9546/32338/numara-sorgulama

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bilgi Sistemi (SABİS), öğrencilerin ders kaydı başta olmak üzere birçok hizmete erişebildiği sistemdir. Öğrencilik hayatınız boyunca kullanacağınız SABİS sistemine 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren erişebilirsiniz.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bilgi Sistemi (SABİS) “https://sabis.subu.edu.tr/tr” ilk girişte kullanıcı adı öğrenci numarası, şifre T.C. kimlik numarasıdır.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı dersleri 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacaktır. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ders kayıtlarını SABİS üzerinden 16 Eylül – 18 Eylül 2019 tarihleri arasında yapacaklardır.

Ders kaydı ile ilgili duyuru ilerleyen tarihlerde yapılacaktır.

 

KATKI PAYLARI daha sonra ilan edilecektir.