Ana Sayfa
Duyurular
3+1 İşyeri Uygulaması İşlem Adımları

3+1 İşyeri Uygulaması İşlem Adımları

1- Fotokopiden veya alttaki dosyalar arasından İşyeri Uygulaması Kabul Formu'nu (2 kopya olarak) alıp kendinizle ilgili alanları doldurunuz.

2- Bölümler Sekreterliği'nden Onay/Müdürlük alanını onaylattıktan sonra bölüm/program başkanınızın onayladığı/yönlendirdiği işyerine gidiniz.

3- Formdaki işyeri ile ilgili bilgileri doldurup (veya kaşe bastırıp) işyerinde mesleki eğitimle ilgilenen yetkiliye onaylatınız.

4- İşyeri onayından sonra kabul formunu bölüm/program başkanınıza imzalatıp Bölümler Sekreterliği'ne teslim ediniz.

5- Sigorta Belgesini alıp İşyeri Uygulaması'na başlamak üzere işyerine gidiniz. (Sigorta belgesi aynı gün size teslim edilemeyebilir. Teslim zamanını Bölümler Sekreterliği'nden öğreniniz)

İşyeri Uygulaması Hakkında Önemli Uyarılar;

  • İşyeri Uygulaması 4 Şubat 2019-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında 16 hafta sürmektedir.
  • Türk Dili, İnkılap Tarihi derslerine yazılma yapanlar bu dersleri uzaktan eğitim ile "ekampus.sakarya.edu.tr" adresi üzerinden takip edebilirler. Sınav tarihi, ödev teslimi gibi faaliyetleri kaçırmamak için site takip edilmelidir. Final hariç diğer sınavlar online olarak yapılmaktadır.
  • İşyeri Uygulamasına giderken alttan almanız gereken dersler varsa bu dersleri ikinci öğretim sınıflarında alabilirsiniz.
  • Vize haftasında ara raporu, final haftasında ise nihai raporu sorumlu öğretim elemanına teslim ediniz. (Rapor örneği Sosyal - Teknik)
  • Herhangi bir sebeple işe gidemeyeceğiniz bir durum oluşup rapor almanız gerekirse durumu bölüm/program başkanınıza vakit kaybetmeksizin bildiriniz. (ÖNEMLİ)
  • Dönem sonunda zorunlu bölüm stajı yapmak isteyenler İşyeri Uygulamasının sonuna doğru staj başvurusunu yapmalıdırlar. (Duyuruları takip ediniz)
  • İşyeri Uygulaması bölümünüz/mesleğiniz ile ilgili sahada uygulama yapma imkânı verdiği için bu süreci iyi değerlendirip mümkün olduğunca mesleki kazanım elde etmeye çalışınız.

İşyeri Uygulamanızda başarılar dileriz.